Kaip parinkti labiausiai tinkantį keltuvą?

15.08.2016

Lietuvoje gyvena daugiau nei du šimtai tūkstančių judėjimo negalią turinčių įvairaus amžiaus žmonių. Gera žinia ta, kad dėl modernių technologinių sprendimų bei inovatyvių idėjų, šie žmonės vis dažniau gali bent trumpam pamiršti juos kamuojančią negalią ir vis daugėja akimirkų, kurios leidžia pajusti pilnaverčio gyvenimo skonį.

Viena iš galimybių gyventi patogiai – specialūs įrenginiai, suteikiantys daugiau judėjimo laisvės. Tai – keltuvai. Galime pasidžiaugti, kad šiandien šių įrenginių pramonė gali pasiūlyti įvairaus tipo keltuvų. Kuo jų asortimentas platesnis – tuo daugiau žmonių gali rasti sau tinkantį keltuvą, priklausomai nuo sveikatos būklės, gyvenamosios vietos aplinkybių, kūno masės ir pan. Specialistai teigia, kad geriausias rezultatas, t.y., galimybė laisvai bei patogiai judėti iš vieno taško kitą, gali būti garantuojamas tik tada, kai parenkamas idealiai asmeniui tinkantis keltuvas.

Na, o, kad tai galėtumėte padaryti –  pasirinkti labiausiai sau tinkantį keltuvą, turite žinoti keletą svarbių dalykų. Tad kaip pasirinkti labiausiai tinkantį keltuvą? Į šį klausimą ir atsakysime toliau.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia verta atkreipti dėmesį į jau esamą pastato konstrukciją ir įvertinti, kuriam sprendimui įgyvendinti reikės mažiausias investicijų ir sukels mažiausiai nepatogumų aplinkiniams.

Vienas keltuvų tipų, kuriuos šiandien siūlo gamintojai, yra vertikalūs keltuvai. Pastarieji yra trijų rūšių: atviros konstrukcijos, uždaros konstrukcijos pastato viduje bei uždaros konstrukcijos pastato išorėje. Trumpai paminėsime svarbiausias kiekvienos rūšies keltuvo savybes:

1. atviros konstrukcijos keltuvas – paprastos konstrukcijos įrenginys, kurio paskirtis yra judėjimo negalią turinčiam asmeniui suteikti galimybę įveikti aukščio barjerus;
2. uždaros konstrukcijos keltuvas pastato viduje suteikia ne tik galimybę saugiai pasiekti kelionės tikslą, bet ir stebėti, kas vyksta už įrenginio ribų;
3. nors šios rūšies keltuvai savo techninėmis savybėmis labai panašūs į atviros konstrukcijos keltuvus, dėmesį verta atkreipti, kad būtent šios rūšies įrenginiai, palyginti su atviros konstrukcijos keltuvais, turi puikų privalumą. Tai – uždara erdvė, kuri jus apsaugos nuo nemalonius pojūčius galinčių sukelti aplinkos veiksnių (gūsingo vėjo, lietaus ar sniego).

Kalbant apie vertikalaus tipo keltuvus, negalima nepaminėti ir dar vienos savybės, kuri tinka visų išvardintų trijų rūšių keltuvams: visų šių rūšių keltuvai neturi kėlimo greičio apribojimų, tad kelionės tikslą pasieksite ypač greitai.
Dar vienas populiarus pasirinkimas – lifto tipo keltuvas. Savybės, kuriomis pasižymi šis įrenginys:

  • ergonomiškas, tad kėlimo metu užtikrinamas patogumas;
  • kompaktiškas, todėl neužima daug vietos;
  • elegantiško dizaino – papuoš jūsų namus ar bet kurios kitos paskirties patalpą;
  • patraukli kaina – įrenginys už Jūsų piniginei draugišką kainą. Būtina sąlyga – norint įsirengti šio tipo keltuvą, pirmiausia reikia įrengti šachtą.

Ne ką mažiau populiarūs yra ir turėkliniai keltuvai, kurių svarbiausios savybės yra: puiki išvaizda, ilgaamžiškumas, unikali tvirtinimo sistema leidžia primontuoti keltuvą prie bet kokio tipo turėklų. Vis dėlto, nors visos išvardintos šio tipo keltuvų savybės yra vertinamos kaip privalumai, dėmesį verta atkreipti į tai, jog egzistuoja ir dar viena savybė, kurią galima vertinti kaip tam tikrą trūkumą. Tai – greičio kėlimo apribojimai: turėklinių keltuvų kėlimo greitis yra 0,15m/s, o posūkiuose – šiek tiek mažesnis. Atsižvelgiant į tai, belieka daryti išvadą, jog kelionė turėklinio tipo keltuvu užtruks šiek tiek ilgiau nei kelionė vertikaliu keltuvu.
Susipažinus su svarbiausiomis populiariausių keltuvų savybėmis, galima apibendrinti, kada verta teikti pirmenybę vieno ar kito tipo keltuvams:

  1. vertikalaus tipo keltuvus verta rinktis tuo atveju, jei: turite vietos įrengti šio tipo keltuvą, norite trumpos, patogios bei saugios kelionės, kurios metu nereikėtų patirti nemalonių pojūčių sukeliančių oro sąlygų (lietaus, gūsingo vėjo ir pan.);
  2. lifto tipo keltuvai – ergonomiški, elegantiško dizaino, kompaktiški. Vis dėlto, šio tipo keltuvus verta rinktis tik tada, jei turite galimybę įrengti šachtą pastate;
  3. turite laiptus, kuriuos norite pritaikyti neįgaliojo naudojimui bei norite puikios išvaizdos keltuvo, kuris ilgai tarnautų bei neužimtų daug vietos, tuo tarpu, kelionės trukmė jums nėra svarbi? Tokiu atveju idealiai tiks nuožulnus turėklinis keltuvas.

Žinoma, kiekvienas atvejis individualus, todėl siūlome nemokamą konsultaciją. Ją užsakysite {paspaudę šia nuorodą ir užpildę pateiktą formą} arba paskambinę telefonu +370 620 48637

Komentarų: 0
prev next
Apie mus

“Eurogama“ buvo įkurta 1997 metais Vilniuje. Pagrindinę įmonės veiklos dalį sudaro Neįgaliųjų keltuvai, įranga, kėlimo sėdynės, Darbo kėdės,  Darbo kilimėliai,  Kita kėlimo įranga.

Įmonė ne tik parduoda, bet ir sumontuoja, garantiniu laikotarpiu prižiūri, atlieka einamąjį aptarnavimą.
Pasibaigus garantijai galima sudaryti sutartį dėl tolesnės įrangos priežiūros. Šiuos darbus atlieka kvalifikuoti
darbuotojai, apmokyti gamintojų ir turintys keltuvo operatoriaus atestacijos pažymėjimus, liudijimus
montuoti ir remontuoti keltuvus, neregistruotų kėlimo įrenginių priežiūros meistro pažymėjimus.

Mus rasite
+370 620 48637
Žarijų g. 4, LT-02300, Vilnius
algirdas@eurogama.lt