Neįgaliųjų aplinkos pritaikymas

07.02.2024

Žmonių su negalia namų aplinkos pritaikymas yra susijęs su įvairiais aspektais. Pateikiame penkis esminius elementus, kurie pagerina neįgaliųjų namų aplinką:

1. Prieinami įėjimai:
– Rampos arba keltuvai: užtikrinkite, kad būtų įrengtos rampos arba liftai, palengvinantys įvažiavimą ir išvažiavimą asmenims, kurie naudojasi neįgaliųjų vežimėliais arba įvairiomis judėjimo priemonėmis.
– Platesnės durų angos: įrengti durų angas, kad jos būtų pritaikytos neįgaliųjų vežimėliams ir vaikštynėms, užtikrinant ne mažesnį 90 cm plotį, kad būtų lengva praeiti.

2. Pritaikanti įranga ir technologijos:
– Įrenkite porankius ir ranktūrius: įrenkite ranktūrius vonios kambariuose, prie tualetų ir dušuose, kad judėjimo negalią turintiems asmenims būtų užtikrintas stabilumas ir atrama.
– Išmaniosios namų technologijos: įdiekite išmaniuosius namų įrenginius, pavyzdžiui, balsu valdomus asistentus, išmanųjį apšvietimą ir automatinius durų atidarymo įrenginius, kad neįgaliesiems būtų lengviau atlikti kasdienes užduotis.

3. Prieinamos vonios kambario funkcijos:
– Įrengti dušai be slenksčių: kad judėjimo negalią turintys asmenys galėtų saugiai ir savarankiškai maudytis, įrengkite dušus su ranktūriais ir dušo suoliukus ar kėdes.
– Pakeliamos tualeto sėdynės: įrenkite paaukštintas tualeto sėdynes, kad judėjimo negalią turintiems asmenims būtų lengviau naudotis tualetu.

4. Grindys ir paviršiai:
– Svarbu neslidžios grindų dangos: naudokite neslidžias grindų dangas, kad išvengtumėte paslydimo ir kritimo, ypač daug drėgmės turinčiose patalpose, pavyzdžiui, vonios kambariuose ir virtuvėse.
– Lygūs paviršiai: užtikrinkite, kad grindų paviršiai būtų lygūs ir nekeltų pavojaus suklupti, pvz., kilimai ar nelygūs perėjimai tarp patalpų.

5. Prieinamos virtuvės funkcijos:
– Pažeminti stalviršiai: įrenkite įvairaus aukščio stalviršius, kad būtų patogu naudotis neįgaliųjų vežimėliais arba riboto judrumo asmenims.
– Prieinami prietaisai: rinkitės prietaisus su prieinamomis funkcijomis, pvz., į šoną atidaromomis orkaitėmis, iš priekio valdomomis viryklėmis ir reguliuojamo aukščio kriauklėmis, kad neįgaliesiems būtų lengviau gaminti maistą ir ruošti maistą.

Be to, keičiant namų aplinką svarbu atsižvelgti į individualius neįgaliojo poreikius ir pageidavimus. Konsultacijos su ergoterapeutais ar prieinamumo ekspertais gali suteikti vertingų įžvalgų kuriant individualizuotą ir įtraukią gyvenamąją erdvę žmonėms su negalia.

Kreipkitės, patarsime įvairiais būsto pritaikymo klausimais.

 

 

Komentarų: 0
prev next
Apie mus

“Eurogama“ buvo įkurta 1997 metais Vilniuje. Pagrindinę įmonės veiklos dalį sudaro Neįgaliųjų keltuvai, įranga, kėlimo sėdynės, Darbo kėdės,  Darbo kilimėliai,  Kita kėlimo įranga.

Įmonė ne tik parduoda, bet ir sumontuoja, garantiniu laikotarpiu prižiūri, atlieka einamąjį aptarnavimą.
Pasibaigus garantijai galima sudaryti sutartį dėl tolesnės įrangos priežiūros. Šiuos darbus atlieka kvalifikuoti
darbuotojai, apmokyti gamintojų ir turintys keltuvo operatoriaus atestacijos pažymėjimus, liudijimus
montuoti ir remontuoti keltuvus, neregistruotų kėlimo įrenginių priežiūros meistro pažymėjimus.

Mus rasite
+370 620 48637
Žarijų g. 4, LT-02300, Vilnius
algirdas@eurogama.lt