Keltuvų rūšys

26.02.2024

Paprašius pagalvoti apie keltuvus, turbūt pirmasis vaizdinys ateinantis į galvą būtų vertikalūs keltuvai ar liftai. Bet tobulėjančios technikos dėka keltuvų sąvoka prasiplėčia, kai kalbame apie įrangą neįgaliesiems. Yra daug keltuvų rūšių, kurie sukurti padidinti prieinamų vietų kiekį žmonėms su negalia. Keli populiariausi keltuvų tipai:

  1. Vertikalūs keltuvai. Šie keltuvai sukurti kelti neįgalųjį su vežimėliu ar motorine neįgaliųjų įranga vertikaliai įveiktiant aukščių skirtumus. Dažniausias panaudojimas pastatuose, namuose.
  2. Nuožulnios kėlimo platformos – keltuvai, kurie naudojami laiptinėse. Pritaikomi ir tiesūs laiptai, ir su posūkiu. Šie keltuvai gelbėja situacijose, kai negalima įrengti vertikalaus keltuvo tarp aukštų. Keltuvą sudaro platforma, kuri juda savo turėklu. Pagal situaciją, turėklo tvirtinimas gali būti į sieną arba ant kolonų į laiptus.
  3. Nuožulnios kėlimo kėdutės. Neįgaliųjų įranga, skirta kelti žmogų ant kėdutės aukštyn ar žemyn laiptais. Ši įranga naudinga asmenims, kurie turi mobilumo, koordinacijos ar pusiausvyros sutrikimų ir jiems sunku patiems naudotis laiptais.  
  4. Baseinų keltuvai. Šie keltuvai skirti padėti žmonėms su negalia patekti į baseiną. Paprastai šiuos keltuvus sudaro kėdė arba platforma, pritvirtinta prie mechaninės rankenos, kuri gali nuleisti žmogų į baseiną ir vėl jį iškelti.
  5. Vonios keltuvai. Vonios keltuvai skirti padėti žmonėms su judėjimo negalia saugiai įlipti ir išlipti iš vonios. Paprastai juos sudaro sėdynė, kurią galima nuleisti į vonią ir vėl pakelti.
  6. Lubiniai keltuvai. Lubiniai keltuvai montuojami ant lubų pritvirtintų takelių, todėl judėjimo negalią turintį žmogų galima pakelti ir perkelti horizontaliai per patalpą arba perkelti žmogų iš arba į vežimėlį. Jie dažniausiai naudojami sveikatos priežiūros įstaigose ir namuose judėti vonios kambaryje arba miegamajame.
  7. Transporto priemonių keltuvai. Transporto priemonių keltuvai naudojami neįgaliųjų vežimėliams ar motorinėms priemonėms perkelti į transporto priemones ir iš jų. Jie gali būti montuojami furgonuose, visureigiuose ar kitose transporto priemonėse, kad būtų lengviau transportuoti žmones su negalia. Taip pat šie keltuvai padeda pritaikyti transporto priemonę neįgaliajam, kuris gali vairuoti automobilį – perkelti jį nuo vežimėlio į vairuotojo sėdynę.

Visi keltuvai sukurti siekiant palengvinti negalią turinčių asmenų kasdienybę ir padidinti prieinamų vietų kiekį žmonėms su negalia. Nuolat tobulėjančiame pasauly atsiranda inovacijų, kurios gali atnešti pokyčių žmonių su negalia socialiniame ir fiziniame gyvenime.

Platus keltuvų pasirinkimas padeda išspręsti įvairių vietų prieinamumą ir pritaikymą asmenims su judėjimo negalia. Tačiau raginame nesirinkti spręsti patiems, koks keltuvas būtų tinkamiausias, o kreiptis į specialistus, kad įvertintų, atsižvelgiant į vietą, poreikius ir norus, kas būtų protingiausia ir patogiausia naudotis.

Peržiūrėkite mūsų turimų keltuvų modelius ar jau įgyvendintus projektus ir pritaikytas vietas.

 

Komentarų: 0
prev next
Apie mus

“Eurogama“ buvo įkurta 1997 metais Vilniuje. Pagrindinę įmonės veiklos dalį sudaro Neįgaliųjų keltuvai, įranga, kėlimo sėdynės, Darbo kėdės,  Darbo kilimėliai,  Kita kėlimo įranga.

Įmonė ne tik parduoda, bet ir sumontuoja, garantiniu laikotarpiu prižiūri, atlieka einamąjį aptarnavimą.
Pasibaigus garantijai galima sudaryti sutartį dėl tolesnės įrangos priežiūros. Šiuos darbus atlieka kvalifikuoti
darbuotojai, apmokyti gamintojų ir turintys keltuvo operatoriaus atestacijos pažymėjimus, liudijimus
montuoti ir remontuoti keltuvus, neregistruotų kėlimo įrenginių priežiūros meistro pažymėjimus.

Mus rasite
+370 620 48637
Žarijų g. 4, LT-02300, Vilnius
algirdas@eurogama.lt